Rozdíl mezi XFP, SFP a SFP +

Klíčové rozdíly: SFP, SFP + a XFP, všechny se vztahují k typu vysílače, který je zapojen do speciálního portu na přepínači nebo na některém síťovém zařízení. Tyto vysílače jsou používány v oblasti telekomunikace a datové komunikace. XFP představuje 10 gigabitový malý tvarový modul. Obvykle pracují při optických vlnových délkách (barvách) 850nm, 1310nm nebo 1550nm. XFP splňuje dohodu nazvanou dohoda XFP MSA. Specifikace protokolu SFP jsou založeny na IEEE802.3, SFF-8472. Moduly SFP + jsou menší než XFP. SFP + vláknové optické přijímače vyhovují protokolu založenému na IEEE 802.3ae, SFF-8431 a SFF-8432.

XFP (10 Gigabitový malý tvarový modul Pluggable) je standardem pro vysílače. Tento typ vysílače není závislý na protokolu. Obecně pracuje při optických vlnových délkách odpovídajících 850nm, 1310nm nebo 1550nm. Moduly patřící do XFP jsou hot swapable, což znamená, že funkce výměny komponent počítačového systému může být provedena bez vypnutí systému. Specifikace protokolu XPF byla vyvinuta skupinou XFP Multi Source Agreement Group.

"SFP" znamená "Pluginable Small Form Factor". Nejčastěji se používá pro Fast Ethernet aplikací Gigabit Ethernet. Jsou schopné podporovat rychlosti až 4, 25 Gb / s. Rozhraní základní desky síťového zařízení (pro přepínač, směrovač, konvertor médií nebo podobné zařízení) k optickému nebo měděnému síťovému kabelu. Je určena dohodou SFP vysílače s více zdroji.

SFP + lze označit jako rozšíření standardu SFP. Má schopnost podporovat rychlosti 10 Gb / s nebo vyšší než vlákno. Řada produktů SFP + zahrnuje klece, konektory a měděné kabelové sestavy. Je také podobný výkonovým požadavkům SFF-8431 a také podporuje aplikace 8G Fibre Channel a 10G Ethernet. SPF + přichází s různými výhodami. Jedná se o kompaktnější balíček faktorů než ve srovnání s XFP. Náklady na SFP + jsou také nižší než náklady na XFP.

Srovnání mezi XFP, SFP a SFP +:

XFP

SFP

SFP +

Stojany pro

10 Gigabitový malý tvarový konektor

Malý tvarový faktor Plugable

Malý tvarový faktor Plugable plus (standardní formulář)

Rychlost přenosu dat

10 G

155M / 622M /

1, 25G /

2.5G / 3G /

4.25G

6G / 8.5G / 10G

Podmínky

Dvojité vlákno

Jednoduché vlákno / WDM

CWDM

DWDM

Dvojité vlákno

Jednoduché vlákno / WDM

CWDM

DWDM

Dvojité vlákno

Jednoduché vlákno / WDM

CWDM

DWDM

Vzdálenost

220m / 300m /

2km / 10km /

20km / 40km /

60 km / 80 km /

120 km

300m / 2km /

10km / 15km /

20km / 40km /

60 km / 80 km /

100 km / 120 km /

150 km

220m / 300m /

2km / 10km /

20km / 40km /

60km / 80km

Vlnové délky

850nm / 1310nm / 1550nm

1270nm / 1330nm

1270nm-1610nm

ITU17 ~ ITU61

850nm / 1310nm / 1550nm

1310nm / 1490nm / 1550nm

1270nm-1610nm

ITU17 ~ ITU61

220m / 300m /

2km / 10km /

20km / 40km /

60 km / 80 km /

120 km

(Tabulka byla převzata z sopto.com)

Doporučená

Související Články

  • populární srovnání: Rozdíl mezi mlhou, mlhou a rosou

    Rozdíl mezi mlhou, mlhou a rosou

    Klíčový rozdíl: Mlha je oblak, který se nachází v blízkosti země nebo se dotýká země. Mlha je tenká mlha, která se objevuje poblíž země. Rosem se usazují vodní kapky, které se vytvářejí na studených površích kondenzací vodních par ve vzduchu. Mlha, mlha a rosa se zdají být vzájemně propojené a často vytvářejí zmatek, když se je snažíme definovat. Mezi mlhou a mlhou je malý rozdíl. Ros
  • populární srovnání: Rozdíl mezi vínem, brandy a šampaňským

    Rozdíl mezi vínem, brandy a šampaňským

    Klíčový rozdíl: Víno je alkoholický nápoj, který se obvykle vyrábí z kvaseného hroznu. Může se však vyrábět také z jiných ingrediencí, jako jsou ovocná vína, rýžová vína atd. Brandy, zkrácená pro brandy, je to destilát z vína. Šampaňské je zvláštní typ šumivého vína vyrobeného z hroznů vypěstovaných ve francouzském regionu Champagne. Alkohol byl vždy prohlášení. To je opilý
  • populární srovnání: Rozdíl mezi Tai Chi a Tai Chin Chuan

    Rozdíl mezi Tai Chi a Tai Chin Chuan

    Klíčový rozdíl : Tai Chi a Tai Chi Chuan jsou prakticky stejné, jako první je zkrácená forma latter. Tai Chin Chuan nebo Tai Chi je prastará čínská cvičení a meditace. Zaměřuje se na integraci tělesných a duševních sklonů člověka. Tai Chi najde zmínku v různých čínských literaturách minulých let. Knihy jako "I Ching"
  • populární srovnání: Rozdíl mezi 8 bitovými a 16 bitovými barvami

    Rozdíl mezi 8 bitovými a 16 bitovými barvami

    Klíčový rozdíl: 8bitová a 16bitová barva popisují dva různé typy grafických režimů, ve kterých je tvorba snímků uložena v paměti počítače nebo v obrazovém souboru. V 8 bitovém režimu je každý pixel označen jedním bajtem 8 bitů. Na druhou stranu v 16bitovém barevném režimu je každý pixel označen dvěma bajty. Digitální obrazy jsou zbarveny ko
  • populární srovnání: Rozdíl mezi trapézou a paralelogramem

    Rozdíl mezi trapézou a paralelogramem

    Klíčový rozdíl: Trapéz je čtyřúhelník, který má alespoň jeden pár rovnoběžných stran. Obrázek je obecně známý jako lichoběžník. Rovnoběžník je čtyřúhelník, který má dva páry paralelních stran. Slova lichoběžník a paralelogram se běžně vyskytují v matematice a geometrii. Tyto výrazy se týkají geometrických tva
  • populární srovnání: Rozdíl mezi Microsoft Surface Pro a Asus Padfone Infinity

    Rozdíl mezi Microsoft Surface Pro a Asus Padfone Infinity

    Hlavní rozdíl: Microsoft Surface Pro má 10, 6-palcový displej ClearType HD s hustotou přibližně 208 pixelů. Zařízení provozuje systém Microsoft Windows 8, který je ve stejném operačním systému spuštěný v různých přenosných počítačích a počítačích. Zařízení má plnou funkci Windows. Chytrý telefon Asus Padfone Infini
  • populární srovnání: Rozdíl mezi nezávislým a závislým

    Rozdíl mezi nezávislým a závislým

    Hlavní rozdíl: nezávislé a závislé jsou antonymy. Závislý je, když se někdo musí spoléhat na někoho jiného, ​​zatímco nezávislý je, když se nikdo nemusí spoléhat na někoho. Nezávislé a závislé jsou dva pojmy, které jsou vlastně antonymy. V podstatě to znamená, že jsou protiklady. Dictionary.com definuje nezávisl
  • populární srovnání: Rozdíl mezi pronajatým domem a platem hostujícím

    Rozdíl mezi pronajatým domem a platem hostujícím

    Klíčový rozdíl: Pronajatý dům je jakýmsi ubytováním, což znamená, že celý dům je dán nájemci, zatímco Paying Guest se odkazuje na jiný způsob poskytování ubytování, ve kterém je obvykle hostovi poskytnuta část domu a majitel se obvykle postará o jídlo spolu s ubytovacími zařízeními. Host musí sdílet prostor s maj
  • populární srovnání: Rozdíl mezi Samsung Galaxy Win a Xolo Q800

    Rozdíl mezi Samsung Galaxy Win a Xolo Q800

    Hlavní rozdíl: Samsung Galaxy Win je další telefon Samsung Corporation. Samsung Galaxy Win přichází ve dvou variantách: Single SIM a Dual-SIM. Samsung Galaxy Win se také prodává jako Samsung Galaxy Grand Quattro na některých trzích. Telefon je čtyřjádrový smartphone zaměřený na segment rozpočtu. Samsung Galaxy Win n

Redakce Choice

Rozdíl mezi genomem a DNA

Klíčový rozdíl: Genom je genetický materiál organismu. Genom je kódován v DNA nebo v RNA pro mnoho typů virů. DNA znamená deoxyribonukleovou kyselinu. Je to nukleová kyselina složená z molekul, které kódují genetické instrukce. Věda je těžká a matoucí. Samozřejmě to nepomůže skutečnost, že se věda neustále vyvíjí a přichází s novými myšlenkami a teoriemi. Lidská biologie je ještě více matouc