Rozdíl mezi XFP, SFP a SFP +

Klíčové rozdíly: SFP, SFP + a XFP, všechny se vztahují k typu vysílače, který je zapojen do speciálního portu na přepínači nebo na některém síťovém zařízení. Tyto vysílače jsou používány v oblasti telekomunikace a datové komunikace. XFP představuje 10 gigabitový malý tvarový modul. Obvykle pracují při optických vlnových délkách (barvách) 850nm, 1310nm nebo 1550nm. XFP splňuje dohodu nazvanou dohoda XFP MSA. Specifikace protokolu SFP jsou založeny na IEEE802.3, SFF-8472. Moduly SFP + jsou menší než XFP. SFP + vláknové optické přijímače vyhovují protokolu založenému na IEEE 802.3ae, SFF-8431 a SFF-8432.

XFP (10 Gigabitový malý tvarový modul Pluggable) je standardem pro vysílače. Tento typ vysílače není závislý na protokolu. Obecně pracuje při optických vlnových délkách odpovídajících 850nm, 1310nm nebo 1550nm. Moduly patřící do XFP jsou hot swapable, což znamená, že funkce výměny komponent počítačového systému může být provedena bez vypnutí systému. Specifikace protokolu XPF byla vyvinuta skupinou XFP Multi Source Agreement Group.

"SFP" znamená "Pluginable Small Form Factor". Nejčastěji se používá pro Fast Ethernet aplikací Gigabit Ethernet. Jsou schopné podporovat rychlosti až 4, 25 Gb / s. Rozhraní základní desky síťového zařízení (pro přepínač, směrovač, konvertor médií nebo podobné zařízení) k optickému nebo měděnému síťovému kabelu. Je určena dohodou SFP vysílače s více zdroji.

SFP + lze označit jako rozšíření standardu SFP. Má schopnost podporovat rychlosti 10 Gb / s nebo vyšší než vlákno. Řada produktů SFP + zahrnuje klece, konektory a měděné kabelové sestavy. Je také podobný výkonovým požadavkům SFF-8431 a také podporuje aplikace 8G Fibre Channel a 10G Ethernet. SPF + přichází s různými výhodami. Jedná se o kompaktnější balíček faktorů než ve srovnání s XFP. Náklady na SFP + jsou také nižší než náklady na XFP.

Srovnání mezi XFP, SFP a SFP +:

XFP

SFP

SFP +

Stojany pro

10 Gigabitový malý tvarový konektor

Malý tvarový faktor Plugable

Malý tvarový faktor Plugable plus (standardní formulář)

Rychlost přenosu dat

10 G

155M / 622M /

1, 25G /

2.5G / 3G /

4.25G

6G / 8.5G / 10G

Podmínky

Dvojité vlákno

Jednoduché vlákno / WDM

CWDM

DWDM

Dvojité vlákno

Jednoduché vlákno / WDM

CWDM

DWDM

Dvojité vlákno

Jednoduché vlákno / WDM

CWDM

DWDM

Vzdálenost

220m / 300m /

2km / 10km /

20km / 40km /

60 km / 80 km /

120 km

300m / 2km /

10km / 15km /

20km / 40km /

60 km / 80 km /

100 km / 120 km /

150 km

220m / 300m /

2km / 10km /

20km / 40km /

60km / 80km

Vlnové délky

850nm / 1310nm / 1550nm

1270nm / 1330nm

1270nm-1610nm

ITU17 ~ ITU61

850nm / 1310nm / 1550nm

1310nm / 1490nm / 1550nm

1270nm-1610nm

ITU17 ~ ITU61

220m / 300m /

2km / 10km /

20km / 40km /

60 km / 80 km /

120 km

(Tabulka byla převzata z sopto.com)

Doporučená

Související Články

  • rozdíl mezi: Rozdíl mezi zelenou kartou, pasem a vízem

    Rozdíl mezi zelenou kartou, pasem a vízem

    Klíčový rozdíl: Zelená karta označuje průkaz totožnosti vydaný nečlenům zemí jako pobytové a pracovní povolení na dobu neurčitou. To se obecně používá v kontextu s trvalým pobytem USA. Cestovní pas vydává vláda svým občanům a jedná se o doklad o totožnosti a občanství. Používá se k cestování do zahr
  • rozdíl mezi: Rozdíl mezi dolary a cent

    Rozdíl mezi dolary a cent

    Klíčový rozdíl: Dolar je měna, která se používá v mnoha západních zemích a je reprezentována znaménkem '$'. Dolar je společná měna zemí jako Austrálie, Belize, Kanada, Hongkong, Namibie, Nový Zéland, Singapur, Tchaj-wan, Zimbabwe, Brunej a Spojené státy. Cent je také měnovou jednotkou, která se obvykle používá společně s dolárem. Cent je vlastně jedna stotina
  • rozdíl mezi: Rozdíl mezi vředem a rakovinou

    Rozdíl mezi vředem a rakovinou

    Klíčový rozdíl: Ulcer je onemocnění způsobené bakteriemi, bakteriemi Helicobacter pylori (H. pylori). Bakterie produkují látky, které oslabují slizniční výstelku a způsobují spálení žaludku. Rakovina, lékařsky známá jako maligní novotvar, je zdravotním stavem, při němž se buňky rozdělují a rychle rostou, což způsobuje nádory, které mohou způsobit poškození okolních orgánů, nebo se přerušují a cestují do jiných částí těla. Lidské tělo je komplexní systém, který běží v aut
  • rozdíl mezi: Rozdíl mezi Jilbabem a Hijábem

    Rozdíl mezi Jilbabem a Hijábem

    Hlavní rozdíl: Jilbāb a hidžáb jsou dva různé druhy oděvů, které jsou dostupné islámským ženám. Hijab nebo hejab ve skutečnosti odkazuje na pravidla zakrývání. V běžném každodenním kontextu se však slovo používá jako odkaz na šátek, který pokrývá hlavu. Jilbāb má dva odlišné významy. Moderní jilbāb je typ oblečení velmi
  • rozdíl mezi: Rozdíl mezi energií a výkonem

    Rozdíl mezi energií a výkonem

    Hlavní rozdíl: Energie je schopnost pracovat. Je to míra toho, kolik paliva je obsaženo v něčem, kolik práce může dosáhnout. Jedná se o množství energie spotřebované při provádění práce. Napájení, na druhé straně, je rychlost, s jakou se energie používá nebo spotřebovává. Je to rychlost, s jakou se p
  • rozdíl mezi: Rozdíl mezi jazykem HTML a textem

    Rozdíl mezi jazykem HTML a textem

    Hlavní rozdíl: HTML znamená HyperText Markup Language. Jedná se o dobře známý značkový jazyk používaný k vývoji webových stránek. To bylo po dlouhou dobu a je běžně používán v návrhu webových stránek. Plain Text, na druhé straně, je základní zaměnitelný obsah textu. Je to jen řetězec znaků ASCII ve formě čitelné pro člověka. V podstatě to jsou jen slova bez jak
  • rozdíl mezi: Rozdíl mezi Microsoft Surface RT a iPad

    Rozdíl mezi Microsoft Surface RT a iPad

    Klíčový rozdíl: Microsoft Surface RT je tablet, který je vybaven 10, 6-palcovou TFT HD kapacitní dotykovou obrazovkou s hustotou přibližně 148 ppi. Obrazovka poskytuje skutečný poměr stran 16: 9. Operační systém však není kompatibilní se starými programy Windows PC. iPad má velikost obrazovky 9, 7 palce s více dotykovým displejem. iPady jsou určeny ja
  • rozdíl mezi: Rozdíl mezi mikrovlnnou troubou a troubou

    Rozdíl mezi mikrovlnnou troubou a troubou

    Klíčový rozdíl: trouba je tepelně izolovaná komora, která se používá k ohřevu, pečení nebo sušení látky. Nejčastěji se používá k vaření. Mikrovlnná trouba je typ trouby, která využívá mikrovlny k ohřevu jídla. Mikrovlnná trouba je typ trouby, která využívá mikrovlny k ohřevu jídla. Mikrovlnné trouby jsou typ elektrom
  • rozdíl mezi: Rozdíl mezi Sony Xperia S a Sony Xperia SP

    Rozdíl mezi Sony Xperia S a Sony Xperia SP

    Hlavní rozdíl: Zařízení Xperia S je vybaveno 4, 3palcovým TFT dotykovým displejem s ochranou proti poškrábání. Displej poskytuje impozantní hustotu 342 ppi a je poháněn procesorem Dual-core Qualcomm 1, 5 GHz. Xperia SP je 4, 6palcový TFT kapacitní dotykový telefon, který je zabalen v celohliníkovém těle. Má tloušťku menší n

Redakce Choice

Rozdíl mezi inženýrem softwaru a vývojářem softwaru

Hlavní rozdíl: Vývojář softwaru je osoba, která se zabývá aspekty procesu vývoje softwaru. Jejich úkolem je návrh, implementace a testování softwaru. Softwarový inženýr je na druhou stranu praktickým inženýrem softwarového inženýrství. Aplikují principy inženýrství na návrh, vývoj, údržbu, testování a vyhodnocování softwaru a systémů, které vytvářejí počítače nebo cokoli, co obsahuje software. Mnozí tvrdí, že tituly softwarového inžený